Poradnia Reumatologiczna

Lekarz

  • lek. Ewa Mickiewicz- Stodolna- specjalista chorób wewnętrznych i reumatologii
  • lek. Sylwia Mikka- Prętnik-specjalista chorób wewnętrznych i reumatologii
  • lek. Anna Dróźdż- specjalista chorób wewnętrznych i reumatologii

Poradnia Reumatologiczna w Lubinie – czym się zajmujemy?

Poradnia Reumatologiczna w Lubinie to placówka, w której pacjenci mogą liczyć na kompleksową opiekę w zakresie reumatologii. Oferujemy diagnostykę oraz kompleksowe leczenie chorób reumatycznych, chorób zwyrodnieniowych i zwyrodnieniowych kości, stawów i tkanek okołostawowych. Wśród najczęściej rozpoznawanych i leczonych w naszej poradni chorób można wymienić:

 

  • reumatoidalne zapalenie stawów,
  • zesztywniające zapalenia stawów kręgosłupa,
  • artretyzm,
  • toczeń rumieniowaty,
  • sarkoidoza,
  • osteoporoza.

 

Kiedy udać się do reumatologa?

Do reumatologa warto wybrać się wtedy, gdy doskwierają Ci długotrwałe bóle stawów lub kręgosłupa, masz problemy z poruszaniem się lub obserwujesz zaczerwienienia, wysypki lub obrzęki w okolicach stawów. Przyczyny tych objawów i przebieg Twojej choroby mogą być różne, dlatego warto skonsultować je z lekarzem, który dokona prawidłowego rozpoznania i zaleci Ci dopasowaną do Twoich potrzeb terapię lub skieruje do innego lekarza-specjalisty, który Ci pomoże.

 

Jak wygląda wizyta u reumatologa?

Podczas pierwszej wizyty u reumatologa, lekarz przeprowadzi wywiad lekarski i poprosi Cię o odpowiedź na kilka pytań dotyczących przebiegu Twojej dolegliwości oraz ogólnego stanu zdrowia. Następnie przejdzie do obejrzenia miejsc na Twoim ciele, na których zaobserwowałeś zmiany lub w obrębie których odczuwasz ból i poprosi Cię o wykonanie kilku podstawowych ćwiczeń. Wszystkie te czynności umożliwią mu prawidłowe rozpoznanie Twojej dolegliwości i dopasowanie odpowiedniej terapii i leczenia.

 

Osteoporoza – co to takiego?

Osteoporoza to schorzenie układu kostnego, polegająca na postępującym ubytku masy kostnej, przez co szkielet człowieka jest bardziej podatny na złamania. Przyczyny tej choroby mogą być różne, jednak najczęstszym powodem jest naturalne starzenie się układu kostnego. Rozwój osteoporozy przyspiesza zła dieta, nadużywanie alkoholu, mała aktywność fizyczna, a także palenie tytoniu. Szacuje się, że na osteoporozę w Polsce cierpi ponad 4 miliony osób, a kolejne 4 mogą być nią zagrożone. Ze względu na swój przebieg oraz powszechność, osteoporoza nazywana jest czasem „cichą epidemią”. Niestety, niewielu pacjentów chorych na tę chorobę podejmuje leczenie. Jeżeli podejrzewasz, że możesz być chory na osteoporozę lub być w grupie ryzyka, zgłoś się do reumatologa, który pomoże Ci zwalczać objawy tej choroby i spowalniać jej rozwój.

 

Informacja i rejestracja