lek. Elżbieta Koczur-Szozda - dr n. med. specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej
lek. Jarosław Jaroszewski - specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej
lek. Norbert Słota - specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej
Poradnia Onkologiczna w Lubinie specjalizuje się w diagnozowaniu oraz leczeniu chorób nowotworowych. Opiekujemy się pacjentami zmagających się z chorobą nowotworową w różnych stadiach, wykonujemy badania profilaktyczne i edukujemy naszych pacjentów, tym samym zwiększając ich czujność na różnorodne zmiany w ich organizmie, które mogą być świadectwem początkowego stadium choroby nowotworowej. Dzięki tym działaniom bardzo często udaje nam się wykryć chorobę w początkowej fazie rozwoju, co pozwala na wprowadzenie skutecznej terapii, umożliwiającej wyzdrowienie i polepszającej jakość życia pacjenta.
Na jakie nowotwory chorują Polacy?
Najczęściej występującymi w Polsce chorobami nowotworami są:
• rak płuc, • rak piersi, • rak prostaty.
Dzięki obecnemu stanowi wiedzy, medycyna może zapobiec 30% zachorowalności na choroby nowotworowe oraz wyleczyć lub przedłużyć życie 30% pacjentów, którzy zmagają się z tym schorzeniem.
Kiedy wybrać się do onkologa?
Wśród naszych rodaków nadal można zaobserwować tendencję do bagatelizowania niepokojących zmian w organizmie. Ta postawa warta jest zmiany – wykrycie nowotworu we wczesnym stadium jego rozwoju pozwala na skuteczne leczenie. Warto obserwować swoje ciało i kontrolować wszelkie zmiany. Każda zmiana w wyglądzie czy funkcjonowaniu Twojego organizmu powinna dać Ci do myślenia. Zgłoś się do lekarza onkologii, jeżeli zauważysz jedną z poniższych zmian:
• nietypowe krwawienia i inne wydzieliny, • guzki i zgrubienia (np. w piersiach lub w jądrach), • zmianę koloru, wielkości lub kształtu znamion lub brodawek, • niegojące się rany i owrzodzenia, • pojawiającą się bez przyczyny chrypkę i kaszel.
Wczesne rozpoznanie zmian chorobowych znacząco zwiększa szansę na wyleczenie choroby nowotworowej, dlatego daj sobie szansę i w razie jakichkolwiek obaw o swoje zdrowie, skontaktuj się ze specjalistą. Pamiętaj, że aby udać się do lekarza onkologa, nie potrzebujesz żadnego skierowania, wystarczą Twoje chęci. Pamiętaj o profilaktyce i badaj się regularnie, biorąc pod uwagę to, ile masz lat i czy jesteś w grupie ryzyka.