lek. Wiesława Grzęda- specjalista chorób wewnętrznych i diabetologii
lek. Alicja Rzepiela-Guzdro- specjalista chorób wewnętrznych
Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Lubinie to miejsce pierwszego kontaktu pacjenta i lekarza. To właśnie tutaj udają się pacjenci z problemami zdrowotnymi, którzy chcą zdiagnozować swój problem i w razie potrzeby otrzymać odpowiednie skierowanie do lekarza-specjalisty. W zakresie naszych kompetencji jest m.in.:
• zlecanie badań diagnostycznych, • ustalanie leczenia i orzekanie o stanie zdrowia, • kierowanie pacjentów do innych poradni specjalistycznych, • edukacja pacjentów w zakresie profilaktyki popularnych chorób, • propagowanie zdrowego trybu życia.
Do naszych gabinetów zapraszamy zarówno osoby w pełni zdrowe, jak i te, które są zaniepokojone zaobserwowanymi objawami i zmianami w swoim organizmie. Wierzymy, że zarówno profilaktyka, jak i szybka diagnostyka są sposobem na poprawę stanu zdrowia Polaków.
Miejsce poradni POZ w systemie opieki zdrowotnej
Poradnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej stanowią jedną z podstawowych komórek całego systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Zapewniają one kompleksowe świadczenie usług medycznych dla osób zamieszkałych i przebywających na terenie naszego kraju. Świadczenia te udzielane są przede wszystkim w gabinetach lekarskich, ale w uzasadnionych przypadkach także w domu pacjenta. Poradnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej świadczą swoje usługi zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom i młodzieży.
Lekarze i pielęgniarki POZ – misja edukacyjna
Jednym z najważniejszych misji lekarzy, pielęgniarek i położnych POZ jest edukacja dzieci, młodzieży i dorosłych. Swoją pracą chcemy uczulić ludzi na to, jak ważna i potrzebna jest profilaktyka, wytłumaczyć im dlaczego warto poddawać się regularnym badaniom okresowym i pokazać im jakie znaczenie ma dla ludzkiego organizmu odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Uwrażliwiając osoby zdrowe, lekarze i pielęgniarki POZ sprawiają, że ludzie skuteczniej przeciwdziałają rozwijaniu się chorób i częściej odwiedzają lekarskie gabinety, co umożliwia szybką diagnozę w początkowym stadium rozwoju choroby.
POZNAJ NASZYCH SPECJALISTÓW
Program Dostępność+
Program dostępność plus dla zdrowia
Przychodnia POZ przy Szpitalu Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie jest Grantobiorcą projektu pn. Dostępność Plus dla Zdrowia, który finansowany jest z Funduszy Europejskich. Nasza placówka otrzymała grant w wysokości 718 693,85 zł (słownie: siedemset osiemnaście tysięcy sześćset dziewięćdziesiąt trzy złote 85/100) na poprawę dostępności świadczeń dla osób ze szczególnymi potrzebami.