Czy poród jest refundowany? Kiedy i w jaki sposób zapisać się na KTG? Jakie formy znieczulenia są dostępne w naszej placówce? Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o porodach w naszym szpitalu, zebraliśmy w pigułkę wartościowej wiedzy! Nasze położne przygotowały odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.
E-book: jeszcze więcej wiedzy
Więcej informacji znajdziesz w e-booku, który przygotowaliśmy specjalnie dla przyszłych Rodziców! Powstał również dzięki Wam i najczęstszym pytaniom, które Was nurtują. Mamy nadzieję, że zebrane odpowiedzi ułatwią wszystkim przyszłym mamom, zarówno przygotowanie do porodu, jak i podjęcie decyzji o tym, czy będziemy towarzyszyć Wam podczas porodu.
Czy jeśli jestem z dalszej części województwa mazowieckiego to mogę u Was rodzić?
Jak najbardziej możesz u nas rodzić, bez względu na to, gdzie mieszkasz. Pamiętaj tylko, że na nasz oddział przyjmujemy przyszłe Mamy od 36 tygodnia ciąży.
Czy poród w Waszej placówce jest płatny?
Każda przyszła Mama posiadająca obywatelstwo polskie ma u nas zapewniony bezpłatny poród. Również jeśli nie jest ubezpieczona.
Jak wygląda obecnie kwestia odwiedzin i porodu z partnerem ?
Porody rodzinne są dostępne, więc partner lub bliska osoba może Ci towarzyszyć w tej ważnej dla Was chwili. Przejdź do aktualności i zapoznaj się z informacją dotyczącą aktualnych zasad porodu rodzinnego. Oprócz wymienionych dokumentów, osoba towarzysząca powinna mieć swoją maseczkę, natomiast od nas otrzyma fartuch barierowy na czas pobytu w sali porodowej, czy podczas kangurowania dziecka po cięciu cesarskim. Jeśli chodzi o odwiedziny - możliwe są w godzinach między 15:00 a 17:00. Maksymalny czas odwiedzin to 30 minut. Pacjentkę może odwiedzić jedna osoba dziennie. Szczegółowe informacje znajdziesz przechodząc do tej aktualności.
Planuję u Was rodzić. Czy na badanie KTG muszę zapisać się wcześniej? W jaki sposób?
Tak, zapraszamy do telefonicznego zapisu na badanie, pod nr tel.: 727 600 325 (Izba Przyjęć). Umów się na dzień planowanego terminu porodu. Jeśli poród nie zacznie się do tego dnia, zgłoś się do nas w dniu terminu badania KTG.
Czy aktualnie można zwiedzać porodówkę po wcześniejszym umówieniu?
Na ten moment nie mamy możliwości oprowadzenia Cię po Oddziale, przygotowaliśmy natomiast wirtualny spacer, który umożliwi zapoznanie się z naszą placówką w formie online! Chodź na spacer!
Dbamy również o Twój relaks poprzez aromaterapię, kameralny nastrój (świeczki), dobór odpowiedniej pozycji, ułatwiającej poród. Zachęcamy nasze pacjentki do przyjęcia dogodnej dla nich pozycji do porodu. Jesteśmy zwolennikami pozycji aktywnych czyli wertykalnych, zgodnymi z fizjologią i ciałem kobiety. Udostępniamy również różnego rodzaju pomoce – piłki, worki sako, drabinki, które pomagają przyjąć wybraną pozycję. O rodzajach łagodzenia bólu możesz przeczytać również w naszym artykule.
Czy zapewniacie pomoc z zakresu laktacji? Jeśli tak, to jak wygląda taka pomoc i czy jest płatna?
W szpitalu działa płatna Poradnia Laktacyjna, gdzie Certyfikowani Doradcy udzielają wsparcia w tym zakresie. Doradca laktacyjny odwiedza również nasz oddział i udziela bezpłatnych porad oraz odpowiada na wszystkie pytania pacjentek. Takie wizyty odbywają się codziennie.
Czy jest u Was Szkoła Rodzenia?
Tak, zajęcia odbywają się stacjonarnie, przy ul. Szkolnej 1 w Piasecznie. Możesz zapisać się telefonicznie pod nr tel.: 661 300 190 lub mailowo pod adresem: szkolarodzenia.piaseczno@emc-sa.pl Zapisz się już dziś, bo miejsca znikają błyskawicznie ;) Dowiedz się więcej o naszej szkole rodzenia.