Poradnia Chirurgii Ogólnej

Lekarz

W Poradni chirurgii ogólnej w Piasecznie (koło Warszawy) zajmujemy się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń przewodu pokarmowego, chorób jamy brzusznej i naczyń obwodowych (m.in. choroby woreczka żółciowego, przepukliny, schorzenia proktologiczne).

Poradnia chirurgii ogólnej specjalizuje się w rozpoznawaniu chorób na podstawie ich objawów, szczegółowego badania lekarskiego, a także wyników badań specjalistycznych, takich jak kolonoskopia czy gastroskopia. Są one wykonywane w placówkach EMC przy zachowaniu najwyższych standardów i w znieczuleniu. Na tej podstawie lekarz zaleca stosowną terapię.

Poradnia chirurgii ogólnej zajmuje się również świadczeniem usług z zakresu tzw. małej chirurgii, obejmujących m.in. leczenie oparzeń skóry, odmrożeń, specjalistyczne zmiany opatrunków, które nie wymagają leczenia szpitalnego, kontynuacja leczenia po zabiegach szpitalnych.

 Objawy chorób przewodu pokarmowego, takie jak m.in. biegunki, bóle brzucha, dysfagia, krwawienie z odbytu, nudności i wymioty, zaparcia i wzdęcia itd., są podstawą do wstępnej diagnozy lekarskiej. W niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie dodatkowych badań, które potwierdzają wstępną diagnozę lekarza i będą podstawą do podjęcia stosownej kuracji.

Co to jest kolonoskopia?

 
Głównym celem kolonoskopii jest ocena błony śluzowej jelita grubego. Wskazaniem do badania jest m.in. profilaktyka raka jelita grubego, polipy jelita grubego, krwawienie z dolnego odcinka przewodu pokarmowego, zmiana rytmu wypróżnień, uchyłki jelita grubego itd. Dzięki kolonoskopii wykryć można bardzo wiele nieprawidłowości i schorzeń, które są przyczyną dolegliwości.

Jak wygląda kolonoskopia?

Podczas badania lekarz wprowadza kolonoskop do jelita grubego przez bańkę odbytnicy, esicę i okrężnicę zstępującą, poprzecznicę i okrężnicę wstępującą do zastawki krętniczo-kątniczej.

Co to jest gastroskopia?

 

 Gastroskopia to kolejne istotne badanie profilaktyczne wykonywane w celu diagnostyki chorób przewodu pokarmowego. Pozwala ocenić przełyk, żołądek i opuszkę dwunastnicy. Wskazaniem do badania jest m.in. zgaga, bóle brzucha, stany zapalne żołądka lub przełyku. Gastroskopia wykrywa ewentualne nieprawidłowości na podstawie analizy lekarskiej wyglądu błony śluzowej, soku żołądkowego (kolor, ilość, ewentualna obecność domieszki żółci) i elastyczności ścian.

Jak wygląda gastroskopia?

Badanie wykonywane jest przy pomocy giętkiego aparatu, endoskopu, wprowadzanego do żołądka przez usta.

 

Informacja i rejestracja