ul. Armii Krajowej 35:lek. Maria Cieślińska-Kędra lek. Oskar Biłas lek. Leszek Szklarz lek. Oksana Potiekhina lek.Jarosław Krzyżanowski
ul. Gwarków 82:lek. Elżbieta Romanowicz lek. Robert Myszkowski lek. Sebastian Baszak
ul. Wyszyńskiego 6: lek. Ireneusz Budziński lek. Sebastian Baszak lek. Robert Myszkowski lek. Robert Kowalik lek. Elżbieta Rożek
Poradnia Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Lubinie oferuje kompleksową opiekę nad pacjentami w zakresie profilaktyki, diagnozy i leczenia chorób. To pierwsza instancja, do której zwróci się osoba chora. Specjaliści medycyny rodzinnej realizują między innymi obowiązkowe programy szczepień ochronnych oraz szczepienia zalecane. Do zadań Poradni Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej należy też zlecanie badań diagnostycznych, ustalanie metod leczenia i kierowanie chorych do poradni specjalistycznych. Lekarze POZw Lubinie zajmują się również edukacją w zakresie profilaktyki oraz propagują zdrowy tryb życia.
Zakres świadczeń POZ
Pacjenci Poradni Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Lubinie mogą liczyć na profesjonalne badania i porady lekarskie. Otrzymają tam niezbędne szczepienia ochronne, a także recepty na leki potrzebne w kuracji. Lekarze POZ zlecają pacjentom badania diagnostyczne i na ich podstawie wykrywają dysfunkcje organizmu. Jeśli jest to konieczne, kierują pacjentów do specjalistów, na leczenie szpitalne lub do opieki długoterminowej. Podejmują również decyzje o zakwalifikowaniu pacjentów do leczenia rehabilitacyjnego lub uzdrowiskowego. Lekarze Poradni Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Lubinie wystawiają także wszelkie orzeczenia i zaświadczenia, dotyczące na przykład niezdolności do pracy, kontynuowania nauki lub uczestnictwa w zajęciach sportowych.
Lekarz pierwszego kontaktu
Pierwszym miejscem, do jakiego powinna skierować się osoba chora, jest lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej. To tam wykwalifikowany personel zajmie się oceną jego stanu zdrowia, podstawową diagnostyką i leczeniem. Kiedy pacjent zmaga się z dysfunkcjami, które nie wymagają specjalistycznego działania, dostanie receptę na określone leki oraz odpowiednie wskazówki. Jeżeli natomiast przypadek chorego wykracza poza działalność lekarza POZ i kwalifikuje się do leczenia specjalistycznego, pacjent zostanie skierowany do odpowiedniej poradni.
Program Dostępność Plus dla Zdrowia
Poradnia POZ w Zespole Przychodni Lubmed jest Grantobiorcą projektu pn. Dostępność Plus dla Zdrowia, który finansowany jest z Funduszy Europejskich. Nasza placówka otrzymała grant w wysokości 688 421,58 (słownie: sześćset osiemdziesiąt osiem tysięcy, czterysta dwadzieścia jeden złotych 58/100 ) na poprawę dostępności świadczeń dla osób ze szczególnymi potrzebami.