29.03.2017
POPRAWA EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ OBIEKTÓW REGIONALNEGO CENTRUM ZDROWIA
FUNDUSZE NORWESKIE EOG NA LATA 2009-2014 / ZAKOŃCZENIE II ETAPU DZIAŁAŃ/ ZAKOŃCZENIE REALIZACJI PROJEKTU.
ZAKOŃCZENIE II ETAPU DZIAŁAŃ PROJEKTU/ ZAKOŃCZENIE REALIZACJI PROJEKTU
W dniu 29 marca 2017 po 7 miesiącach prac Beneficjent wraz z powołanym Inspektorem Nadzoru dokonał protokolarnego odbioru robót wykonanych w ramach II etapu prac termomodernizacyjnych dla Budynku ABC wraz z dwoma łącznikami, Budynku D wraz z estakadą, Budynku Rezerw Terenowych wraz z estakadą oraz Budynku Prosektorium.
Odbiorom podlegały wykonane modernizacje instalacji wewnętrznych centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej w 4 budynkach Szpitalnych. Wartość wykonanych i odebranych robót wyniosła około 3,4 mln złotych.
Tym samym zakończony został trwający prawie 3 lata projekt, którego nadrzędnym celem była poprawa efektywności energetycznej budynków szpitala. Również w ramach zakończenia działań informacyjno- promocyjnych na każdym z 4 termomodernizowanych budynków zamieszczono tablice pamiątkowe.
Tablica Pamiątkowa Budynek ABC wraz z dwoma łącznikami:
Tablica Pamiątkowa Budynek D wraz z estakadą:
Tablica Pamiątkowa Budynek Rezerw Terenowych wraz z estakadą wraz z estakadą:
Tablica Pamiątkowa Budynek Prosektorium:
W ramach inwestycji wykonane zostały następujące roboty : wymieniono okna i drzwi – z drewnianych na PCV, budynki kompleksu Szpitalnego docieplono z zewnątrz, przy okazji kładąc na ścianach tynki w nowej kolorystyce. Wymieniono i zmodernizowano instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej oraz grzejniki. W ramach inwestycji zamontowany został również system monitoringu i zarządzania zużycia energii cieplnej, który pozwoli w przyszłości na wygenerowanie dodatkowych oszczędności kosztów, związanych z ogrzaniem kompleksu szpitalnego.
Beneficjent skutecznie pozyskał na realizację rzeczonego projektu ponad 3,5 mln dofinansowania pochodzącego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2009-2014.
Sam projekt był dużym przedsięwzięciem. Wymagał dobrego przygotowania infrastrukturalnego oraz logistycznego. Wszelkie prowadzone prace wykonywane były na czynnych obiektach, Szpital działał i przyjmował swoich pacjentów.
Łączna wartość projektu wyniosła ponad 5,1 mln złotych
80 % tej kwoty pochodzi z funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego
zarządzanych przez
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,
20 % to wkład własny Jednostki.